LD135-152 Specifications
From ViewSonic Documentation
Revision as of 07:26, 26 September 2022 by Rob.vsi (talk | contribs)
Jump to: navigation, search
LD135-152 Specifications
[[{{{9}}}|On-Screen Display Menu]]
[[{{{10}}}|Pre-installed Applications]]
[[{{{11}}}|Specifications]]
[[{{{12}}}|Regulatory and Service Information]]
Technical Specifications
Model No. P/N
VS18324 LD135-152
Item Category Specifications
Model   LD135-151
LED Screen Type Direct View LED Display
Size 135”
Active Size 118.11” (H) x 66.44” (V)
3,000 mm (H) x 1,687.5 mm(V)
Pitch Size 1.5625 mm
Resolution FHD, 1920 x 1080
Refresh Frequency up to 4440Hz
Contrast Ratio 6000:1 (Typical)
Brightness 100-600 cd/m2 (8 levels of adjustments)
LED Lifespan 100,000 hours
Input Signal   2 x HDMI (1920 x 1080 @ 60Hz, HDCP 1.4)
1 x LAN (RJ45)
1 x USB Type A (3.0)
2 x USB Type A (2.0)
Output Signal   1 x HDMI (1080p @ 60Hz)
1 x Audio Out (3.5 mm)
1 x USB Type B (for debug)
1 x USB Type A (Power)[5V/1A x 1; 5V/0.5A x 2]
Speaker Output   5W x 2 Stereo
RS-232   RS-232 Serial Control
Power Voltage 100V-120V/30A ~ 50/60Hz
220-240V/15A ~ 50Hz
(vary by country)
Operating Conditions Temperature 32° F to 104° F (0° C to 40° C)
Humidity 20%~80% non-condensing
Altitude ≤ 6,562 ft (2,000 m)
Storage Conditions Temperature -4° F to 140° F (-20° C to 60° C)
Humidity 10%~90% non-condensing
Altitude ≤ 6,562 ft (2,000 m)
Physical Dimensions
(W x H x D)
3,020.95 x 1,941~2,531 x 930 mm
(118.94” x 76.4”~99.65" x 36.6”)
Weight Physical 240 kg (529 lb)
Power Consumption On 2,030W (Normal)
2,900W (Max)
Sleep < 0.5W
Off < 0W