X2000B-4K Introduction: Difference between revisions
From ViewSonic Documentation
Jump to: navigation, search
Line 22: Line 22:
=Package Contents=
=Package Contents=
<gallery mode="nolines" heights="100" widths="200">
X2000L-4K_Projector.svg| X2000L-4K Projector
X2000L-4K_Projector.svg| X2000B-4K Projector
X1000_Remote_Control.svg| Remote Control
X1000_QSG.png| Quick Start Guide
Latest revision as of 07:59, 25 July 2022
Features
  • Ultra short throw lens for excellent home projection. Project a 100” screen from 0.234 meters (Back I/O side to wall).
  • 32 GB internal storage (Max. 26 GB available for user storage).
  • Various Color modes for different projection purposes.
  • Multi-language On-Screen Display (OSD) menus.
Projector Overview
Front
Rear
Sides
Top
I/O Ports
Number Port Description
1 USB (5V/1.5A Out) USB 2.0 Type A port (USB Reader - FAT32/NTFS)[1]
2 AC IN AC IN socket
3 USB (5V/1.5A Out) USB 2.0 Type A port (USB Reader - FAT32/NTFS)[1]
4 HDMI 1 [2] HDMI Port [3]
5 HDMI 2[2] [4] HDMI Port[3]
6 AUDIO OUT (3.5 mm jack) Audio signal output socket
7 AV IN (3.5 mm jack) Audio/Video signal input socket